medlv17
Jauns produkts
9. Rēzeknes kājnieku pulka krūšu nozīme sastāv no rombveida metāla pamata ar četriem āķveida izvirzījumiem stūros, virsma klāta ar dzintaru vai dzeltenu caurspīdīgu emalju, apkārt sudrabainas krāsas metāla apmalojums. Centrā uzlikts baltas krāsas emaljas medaljons ar laukumā iestrādātām trim zeltainām zvaigznītēm melna burta "L" ielokā. Medaljons norobežots ar sudraba ozollapu vainagu un lenti.
Šis produkts vairs nav pieejams
Uzmanību: Pēdējās preces!
Datums, kad prece būs pieejama:
Nozīmes augšējā daļā uz pamata liektiem sudraba burtiem kopa savienotiem vārdiem uzraksts: "9. Rēzeknes kājnieku pulks", apakšējā daļā uzlikts sudraba vai baltas emaljas cipars "9" un abpus tam virsmas materialā datums "19. 9. – VIII. 19." metālā. Pulka krūšu nozīmes meta autors – 9. Rezeknes kājnieku pulka kapteinis Grāvelsīns. Krūšu nozīme apstiprināta 1921. gada 28. janvārī.
9. Rēzeknes kājnieku pulks bija Latvijas armijas vienība Latgales divīzijas sastāvā (1919-1940). 1922. gada 1. aprīlī 9. Rēzeknes kājnieku pulka sastāvā iekļāva daļu no izformētā Latgales partizānu pulka.
Saformēts 1919. gada 9. augustā no 7. atsevišķa bataljona, no Rīgas jaunformējamiem spēkiem 3 rotās un 2 skolnieku rotās, pievienota Saldus komandantūras rota.
Pulks piedalījās cīņās pret Bermontu un Rēzeknes atbrīvošanas kaujās. Brīvības cīņās krita 98 kareivji (9 virsnieki, 89 instruktori un kareivji), bez vēsts pazuda 22 pulka karavīri. No 1921. gada janvāra atradās Rēzeknē garnizona dienestā.
Šobrid vēl nav klientu atsauksmju.